Bulunan 1 den 1 - Toplam 1

Konu: değerlendirme ölçekleri

 1. #1

  değerlendirme ölçekleri

  Teknoloji tasarım dersinde etkinlikler formlar kullanılarak değerlendirilir. Bu formlar program klavuzunda örnek olarak verilmiştir. Öğretmenler klavuzdaki formları kullanacakları gibi kendileri oluşturdukları formları kullanarak da etkinliği değerlendirebilirler.

  Öğrenciler etkinlik bitiminde “Öz Değerlendirme Formlarını” doldururlar. Birden fazla etkinlik yapan öğrenciler etkinliğe ait tasarım günlüklerini, değerlendirme formlarını, diğer kanıtlarını ve oluşturdukları düzeni bir dosyada toplarlar. Ürün dosyasını değerlendirilmek üzere öğretmenlerine teslim ederler.

  Öğretmen, öğrencileri etkinlik süresince “Öğrenci Gözlem Formu”nu kullanarak gözlemler. Bu etkinliğin sonucunda öğrencilere “Öğretmen Not Çizelgesi”nde yer alan “Sınıf İçi Etkinliklerdeki Performansı” puanı verilebilir.

  Öğretmen, öğrencinin değerlendirilmek üzere teslim ettiği ürün dosyasını etkinlik ekinde verilen ya da öğretmenin geliştirdiği “Dereceli Puanlama Anahtarı” ile değerlendirir ve puana dönüştürür. Puanları, e-okulda ilgili kuşak notu alanına girer.

  Öğretmenler tarafından yapılan sınavlara herhangi bir nedenle katılamayan, proje ve performans görevini zamanında teslim edemeyen öğrencinin durumu velisine bildirilir. Veli, öğrencinin bunlara katılamama veya zamanında teslim edememe gerekçesini en geç beş iş günü içinde okul yönetimine yazılı olarak bildirir.

  Geçerli özrü olmadan öğretmenler tarafından veya merkezi sistemle yapılan ortak sınava katılmayan, proje ve performans görevini teslim etmeyen öğrencilerin durumları puanla değerlendirilmez. Ancak dönem puanı ve ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamalarında sınav, proje ve performans adedi tam olarak alınır. E-okulda notu g olarak girilir.


  Düzen, Kurgu ve Yapım Kuşakları gözlem ve Ürün Dosyası Değerlendirme Ölçekleri
  Eklenen Dosyalar Eklenen Dosyalar
  Son düzenleyen Osman KESKİN, 01-20-2014 saat 11:38 PM.

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  

“Bir mıh, bir nal kurtarır, bir nal bir at kurtarır, bir at, bir atlı kurtarır, bir atlı bir savaş kurtarır, bir savaş bir vatan kurtarır.”