Bulunan 1 den 1 - Toplam 1

Konu: Yapım kuşağına girişte kullanılacak dökümanlar

 1. #1

  Yapım kuşağına girişte kullanılacak dökümanlar

  Özlellikle yapım kuşağı başta olmak üzere kuşağa başlamadan önce öğrencilerin ilgilerini ve hazırbulunuşluklarını artırmak için derslerde kullanabileceğiniz dökümanlar ektedir. Sınıftaki öğrenci sayısı kadar çıktı alıp poşet dosyalayarak. (en kalabalık sınıf kaç kişiyse o kadar çıktı) Derse girdiğiniz zaman öğrencilere dağıtın dersinizi işleyin ve ders bitiminde toplayın. Hangi sınıfa girerseniz beraberiniz de götürüyorsunuz. Ya da işlik varsa her gelen sınıf kullanabiliyor. Her bir yazı bir hafta kullanılır. Ben bu çalışmaları işledikten sonra zihin haritası ile sorun bulma aşamasına geçiyorum.

  Güncelleme:

  Yapım kuşağı girişte öğrencilere yapım kuşağı yönergesini verip kuşakta neler yapacağımızı kısaca belirtip kuşakta yaşanacak olan tasarım sürecinin ana başlıklarını incelemelerini istenir daha sonra Simit ve Peynir Willen Einthoven adlı yazının çıktısı alınıp her öğrenciye dağıtılır. (ya da projeksiyon ile izletilir ya da öğretmen sesli okur) Öğrencilerden yapım kuşağı tasarım süreci ile William Einthoven'in hayatı arasındaki benzerliklerin/bağlantının neler olabileceği belirtilerek değerlendirme yapmaları sağlanır.


  Güncelleme:
  Sİmit ve Peynirle Bilim İnsanı Hikayeleri indirmek için: http://db.tt/qNiV7gL0


  Güncelleme:
  Bilim İnsanları Nasıl Çalışır
  Bilim insani nasil calisir


  Güncelleme 20.03.2014:

  Öğrencilere dikkatle aşağıdaki videoyu izlemelerini ve bu videoda anlatılan süreci aşamalara ayrılması gerektiği taktirde kaç aşamadan oluşabileceğine dair grup çalışması yaptırıp. Tasarım süreci ile eşleştirip yapım kuşağının kavranmasını sağlayabiliriz. Ya da yapım kuşağının tasarım sürecimize göre bu videoyu değerlendirmelerini de isteyebilirsiniz. Böylece tümdengelim yöntemi ile yapım kuşağı bireysel çalışma öncesi, süreci kolaylaştırıcı grup çalışması yaptırabilirsiniz.
  Eklenen Dosyalar Eklenen Dosyalar
  Son düzenleyen Osman KESKİN, 03-20-2014 saat 09:08 PM.

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  

“Bir mıh, bir nal kurtarır, bir nal bir at kurtarır, bir at, bir atlı kurtarır, bir atlı bir savaş kurtarır, bir savaş bir vatan kurtarır.”