• Okullarımızda İnovasyon ve Patent Kulüpleri Kuruyoruz...


  Temmuz-2012 de hazırladığımız "İnovasyon ve Patent Kulübü ile Düş Atölyeleri" Projesini hayata geçiriyoruz. Bu yıl pilot uygulama yapacağımız projemizde yer almak isteyen, okullarında bu kulübü kuran, kurdurmaya çalışan veya kurmak isteyen öğretmenlerimizin bizimle irtibata geçerek bilgilerini yollamasını istiyoruz. Bazı okullarda okul yönetiminin sorun çıkartması durumunda "26804 sayılı Resmi Gazete" de yer alan "İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği" ekinde yer alan "Ek-1" numaralı "Öğrenci Kulübleri Listesi"nin en altında yazan "açıklama" metnini idarecilerinize hatırlatınız: "Okullarda bu çizelgede yer alan öğrenci kulübleri dışında da kulübler oluşturulabilir. Konuları birbirine yakın olanlar birleştirilerek yeni öğrenci kulübleri kurulabilir"...

  Kulübümüzün, diğer kulüplerden farklılığı "dijital beceriler"i yoğun şekilde kullanacak olması ve her okulda farklı öğrencilerden oluşan onlarca sosyal kulüp mantığı yerine her okuldan istekli(!) öğrencilerin üye olabileceği okulların şube gibi çalıştığı merkezi bir kulüp olmasıdır. Ulusal düzeyde onlarca okuldan yüzlerce binlerce öğrencinin sosyal faaliyet göstererek etkinlik gerçekleştireceği tek öğrenci kulübüdür.

  Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği
  Yorum Yorum Gönder

  Üye iseniz giriş için tıklayın

  Lütfen Resmin içindeki karakterleri sırayla ve aynısını kutunun içine girin.

  Eğer resim içindeki karakterleri okuyamıyorsanız Resmi yenileme seçeneğinden yenileyerek değiştirebilirsiniz.

“Bir mıh, bir nal kurtarır, bir nal bir at kurtarır, bir at, bir atlı kurtarır, bir atlı bir savaş kurtarır, bir savaş bir vatan kurtarır.”