• Değişim Liderleri Projesi Başlıyor


  Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği
  ile Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğünün proje ortağı oldukları "Değişim Liderler i Projesi" başlıyor. SEBİT Eğitim ve Bilgi Teknolojileri tarafından desteklenen “Değişim Liderliği” programı 2-6 Şubat tarihleri arasında Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. Kalkınma Bakanlığı ve Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen “Değişim Liderleri Projesi” kapsamında gerçekleştirilecek programın açılışı 1500 eğitim yöneticisinin katılacağı açılış töreni ve konferans ile başlayacak.

  500 Okul Müdürünün 30 saatlik eğitim alacağı program kapsamında eğitim camiasının uzman isimleri bir araya geliyor. Prof. Dr. Aytaç Açıkalın, Prof. Dr. Ayhan Aydın, Prof. Dr. İnayet Aydın, Doç. Dr. Nurdan Kalaycı, Doç. Dr. Kürşad Yılmaz, Doç. Dr. Yahya Altınkurt, Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Kırdök, Emekli TTKB Başkan Yardımcısı H. Alp Boydak, “Protokol Kuralları” kitabının yazarı Ayhan Şahin ve Küresel Eğitim Liderleri platformunun kurucusu Gökhan Yücel; okul müdürlerine 5 gün boyunca eğitim verecekler.

  2 Şubat 2015 tarihinde açılışı yapılacak programda açılış dersi Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emin KARİP tarafından verilecek.
  Okul Müdürlerinin, liderlik ve eğitim yönetimi yeterliklerinin geliştirilmesi amacıyla “Eğitim Yönetimi ve Denetimi” akademik programlarının temel konularının yer alacağı program, mini bir master programı olarak tasarlandı. SEBİT Eğitim ve Bilgi Teknolojileri tarafından programda yer alan dersler vitaminogretmen.com üzerinden Canlı Yayın ile tüm eğitimcilere ulaştırılacak.
  Yorum 1 Yorum
  1. Misafir Üyenin Avatarı
   Misafir -
   Lütfen öğretmenlerede açınız. Müdürler evrakla uğraşmaktan teknolojiye zaman ayıramıyor. Okulumuz internet sayfasını bile öğretmen yapıyor...
  Yorum Yorum Gönder

  Üye iseniz giriş için tıklayın

  Lütfen Resmin içindeki karakterleri sırayla ve aynısını kutunun içine girin.

  Eğer resim içindeki karakterleri okuyamıyorsanız Resmi yenileme seçeneğinden yenileyerek değiştirebilirsiniz.

“Bir mıh, bir nal kurtarır, bir nal bir at kurtarır, bir at, bir atlı kurtarır, bir atlı bir savaş kurtarır, bir savaş bir vatan kurtarır.”