• Sayın Bakanımıza Dersimiz ile ilgili Sorunları ve Çözüm Önerilerimizi İlettik

  Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Nabi AVCI'nın 4 Ağustos 2014 tarihinde Adana'yı ziyaretinde kendisi ile 2 saatlik bir toplantıda bir araya gelerek; öğretmenlerimizin ve dersimizin yaşadığı sıkıntılar ile çözüm önerilerimizi kendisine sunma fırsatı bulduk. Toplantıda; Teknoloji ve Tasarım Dersi'nin tarihi gelişimi, 2012 yılında 12 Yıllık Zorunlu Eğitim uygulamaları paralelinde 6. sınıflardan kaldırılması ve sonrasında oluşan norm sorunları ile 21. yüzyıl becerileri temelinde işlenen bir programın 5-6. sınıflarda muhakkak olması gerekliliği yönünde fikirlerimizi ilettik. Bakanlığın genel politikaları hakkındaki görüşlerimizi de dinleyerek not alan Sayın Bakanımız ve danışmanları Fatih DUT - Enes KARAMAN Beylerin olumlu, sıcak ve fikirlere saygılı tutumları bizleri ziyadesiyle memnun etti. Alana yönelik sorunların çözümü için konuyu gündemde tutmaya ve sorun/çözüm önerisi şeklinde fikirlerimizi iletmeye 14 bin öğretmenimizi davet ediyoruz. Sayın Bakanımızın ve danışmanlarının birinci ağızdan konuya yönelik farkındalığı sağlanmış durumdadır. Çözüm istiyorsak öğretmenlerimiz görüşlerini bakanımıza iletmeye devam etmek zorunluluğundadır. Ek olarak Sayın Bakanımıza FATİH Projesinin amacına ulaşabilmesi için öğretmen yeterliklerini gözeten uygulamaların önemsenmesi gerektiği bunun örneğinin de iTEC Projesi ile sağlandığını ve bakanlığımızın bu projeyi önemseyerek sahiplenmesi gerektiğini belirttik. Saygılarımızla...

  Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği Yönetim Kurulu


  Yorum 7 Yorum
  1. Teknoloji Tasarım Üyenin Avatarı
   Teknoloji Tasarım -
   Çok teşekkürler arkadaşlar. Sesimizi duyurmak için 2 yıldır yaptığınız özverili çalışmaları gördükçe gururlanıyoruz. Teknoloji ve Tasarım dersi sizler gibi sahiplenenleri oldukça bir gün mutlaka hak ettiği değeri görecektir diye düşünüyorum. Siyasete girmeden cidden meslek birliği gibi çalışmanızı çok takdir ediyoruz, Ankara'da cemaatin okullarına ve organizasyonlarına kaynaklık eden dernek gibi olmadığınız için ayrıca teşekkür ederiz.
  1. Misafir Üyenin Avatarı
   Misafir -
   tebrikler can bey.
  1. tasarım01 Üyenin Avatarı
   tasarım01 -
   bizlerin hakkını arayan siz saygıdeğer arkadaşlara canı gönülden teşekkür ederim
  1. Misafir Üyenin Avatarı
   Misafir -
   sizlere çok teşekkür ediyorum.
  1. ömer ünal Üyenin Avatarı
   ömer ünal -
   Bu sorunumuz çözüldüğü takdirde sevgili CAN SERDAR beyefendi iskenderun'dan size gelerek elinizi sıkacağım.Teşekkür ederim.Lakin aldığınız izlenimler doğrultusunda sorunumuz ele alınıp çözülecek mi sizce?
  1. CAN SERDAR Üyenin Avatarı
   CAN SERDAR -
   Alıntı ömer ünal Demiş ki: Mesajı Görüntüle
   Bu sorunumuz çözüldüğü takdirde sevgili CAN SERDAR beyefendi iskenderun'dan size gelerek elinizi sıkacağım.Teşekkür ederim.Lakin aldığınız izlenimler doğrultusunda sorunumuz ele alınıp çözülecek mi sizce?
   1 günde 1 söylemle çözülebilecek bir sorun değil bu. Ciddi bir politika değişimi gerekiyor ve öğretmen arkadaşların konuyu ciddiyetle gündemde tutması gerekiyor. Bakan Bey ve danışmanları son derece sıcak ve anlayışlı insanlar. Söylediklerimizi not ettiler, dinlediler; ilgileneceklerdir mutlaka. Ancak bakanlıkta alt kadroların onlara sunacağı raporlar bu işi şekillendirir. Onun içinde 14 bin öğretmenimizin yaşanan sorun ve çözümüne dair bilimsel önerilerle bakanlığa politika önerisinde bulunması şarttır.
  1. Misafir Üyenin Avatarı
   Misafir -
   Teşekkür ederiz. Bakanlığa önerilerin ve sorunların iletilmesi gerçekten çok çok önemli. Size katılıyorum Can Bey. Bütün öğretmenler bu konuda raporlar gönderelim lütfen...
  Yorum Yorum Gönder

  Üye iseniz giriş için tıklayın

  Lütfen Resmin içindeki karakterleri sırayla ve aynısını kutunun içine girin.

  Eğer resim içindeki karakterleri okuyamıyorsanız Resmi yenileme seçeneğinden yenileyerek değiştirebilirsiniz.

“Bir mıh, bir nal kurtarır, bir nal bir at kurtarır, bir at, bir atlı kurtarır, bir atlı bir savaş kurtarır, bir savaş bir vatan kurtarır.”