• TEDxTepebağED için Geri Sayım Başladı

  MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BÜNYESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK İLK TEDx ETKİNLİĞİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI…
  Adana İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği; Millî Eğitim Bakanlığı bünyesindeki ilk TEDx konferansını, 3 Mayıs 2014 tarihinde Adana’da düzenleyecekler. TEDxTepebağED ismi ile TED.COM üzerinden lisanslanan etkinlik, kendi alanlarında adeta Türkiye’nin eğitim idolleri haline gelen uzman isimleri bir araya getiriyor. “Geleceği Tasarla, Dünya’yı Değiştir” sloganıyla yürütülen etkinlik; ilham veren sunumlar ile eğitimin geleceğini, geleceğin eğitimini seyircilerin sorgulamasını hedefliyor.

  Her konuşmacının 15’er dakikalık sunum yapacağı etkinlikte; Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ayhan AYDIN, Gazi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Nurdan KALAYCI, Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümü’nden Doç. Dr. Mustafa YAVUZ, Çukurova Üniversitesi’nin Dislektik Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan KIRDÖK gibi akademisyenlerin yanı sıra; Sosyal Medya’daki #EGT Küresel Eğitim Liderleri canlı yayınlarını ülkemizde ilk kez gerçekleştiren, Millî Eğitim Bakanlığı eski müşaviri, eğitim, inovasyon ve dijital diplomasi alanlarının uzman ismi Gökhan YÜCEL, Hürriyet Gazetesi Eğitim Köşe Yazarı Dr. Özgür BOLAT, Emekli Talim ve Terbiye Kurulu Başkan Yardımcısı H. Alp BOYDAK, Yaratıcı Çocuklar Derneği’nden Didem ÇAPA, ülkemizin önde gelen Fütürist ve Stratejist Ufuk TARHAN, Autodesk Akdeniz Ülkeleri Eğitim Koordinatörü Evren ARIN, Doğu Finlandiya Üniversitesi’nden Dr. Minna HARING ve henüz ortaokul 8. Sınıf öğrencisi olmasına rağmen 30 kadar mobil yazılım kodlayan Arda ÖZKAL ile birlikte seyirciler unutulmayacak bir yolculuğa çıkacaklar.

  3 Mayıs 2014 Cumartesi günü 10.30-17.30 saatleri arasında Adana Seyhan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan etkinlik eşzamanlı olarak Vitamin Öğretmen portalı (http://www.vitaminogretmen.com/canli) üzerinden de canlı olarak izlenebilecektir. Bir grup öğretmenin eğitim üzerine hayallerini TED.COM’a iletmesi sonucu Türkiye’de ikinci kez alınan TEDx ED (Eğitim) lisansı olan TEDxTepebağED, aynı zamanda Akdeniz Bölgesi’nde gerçekleşecek olan ilk TEDx etkinliği olma özelliğini taşıyor. Sir Ken Robinson, Sugata Mitra, Bill Gates gibi isimleri milyonlara ulaştıran ABD merkezli TED.COM’un, diğer ülkelerde de TED Talks konsepti ile etkinlikler düzenlenebilmesi için oluşturduğu TEDx etkinlikleri ülkemizde şimdiye kadar Ankara, İstanbul ve İzmir’de düzenlendi. Adana’da düzenlenecek olan TEDxTepebağED ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlar ilk kez bir TEDx etkinliği düzenlemiş olacaklar.

  TEDx Program Akışı için: http://www.tedxtepebaged.com/wp/program
  TEDx Konuşmacıları için: http://www.tedxtepebaged.com/wp/konusmacilar
  Yorum Yorum Gönder

  Üye iseniz giriş için tıklayın

  Lütfen Resmin içindeki karakterleri sırayla ve aynısını kutunun içine girin.

  Eğer resim içindeki karakterleri okuyamıyorsanız Resmi yenileme seçeneğinden yenileyerek değiştirebilirsiniz.

“Bir mıh, bir nal kurtarır, bir nal bir at kurtarır, bir at, bir atlı kurtarır, bir atlı bir savaş kurtarır, bir savaş bir vatan kurtarır.”