• 2012-2013 TVTED Faaliyet Raporu

  1. Dernek kurulumu ve üye alımları yapılarak teşkilatlanma 1. aşaması tamamlanmıştır. 61 ilden etkileşim içerisinde olunan bir öğretmen ağı kurulmuş olup 2014 yılı 2. yarısından itibaren 81 ilden katılım ile ulusal ağ tasarımı tamamlanacaktır.
  2. 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında öğretmenlerimizin gönüllü çalışması ile Türkiye genelinde pilot çalışması yapılan "İnovasyon ve Patent Kulübü" projesi, 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında yeniden ele alınmış; inovasyon ve patent kültürü yanında demokrasi ve insan hakları kültürünü de barındıran bir yapı ile revize edilmiş ve Adana ilinde Adana MEM ile ortak uygulamasına başlanmıştır. Ek olarak önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan ulusal eylem planlarında da projemizin çıktısının yer alması beklenmektedir.
  3. iTEC Projesi ile program entegrasyonunda yaygınlaştırma çalışmalarında büyük aşama kaydedilmiş. İlgili birimlere gerekli raporlamalar yapılarak iletilmiştir. 2014 yılı 2. yarısında nihai sonuç raporu tamamlanacaktır.
  4. Bakanlığa dersimiz ile ilgili raporlama ve görüş bildirme işlemleri aralıksız olarak devam etmiştir. 80 Sayılı Karar görüş raporu bakanlığa iletilmiştir. Ulusal Öğretmen Strateji Belgesi Taslağı hakkında çalışma yapılarak bakanlığa iletilmiştir. TEOG sınav sistemi hakkında çalışma yapılarak bakanlığa iletilmiştir. İKGM'den ders normu hesaplaması hakkında resmi yazı alınarak öğretmenlerimize ulaştırılmış ve valiliklere gereği konusunda başvurular öğretmenlerimizle yapılmıştır. STK, Sendika, v.s. ile iletişime geçilerek destek çağrısı yapılmıştır.
  5. 2013 yılında Türkiye'de ilk kez bir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yerel düzeyde ancak ulusal standartlarda "Şimdi Düşünme Zamanı Adana" sergisi gerçekleştirilmiş, bakanlığa raporlaması sunulmuştur. Bu yıl benzeri örneklerin başta İstanbul ili olmak üzere yapılacağı duyumlarıda sevindirici olmuştur.
  6. 450 öğretmenle bilgilendirme toplantısı Adana MEM ortaklığıyla yapılmıştır.
  7. Türkiye'nin ikinci eğitim alanındaki TEDx lisansı alınarak Adana MEM ortaklığıyla MEB Bünyesindeki ilk TEDx organize edilmekte olup 3 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleştirilecektir.
  8. Buluşlar ve Patent Sistemi Eğitimi düzenlenmiş 250 öğretmene sertifikalı eğitim imkanı sunulmuştur.
  9. İnovasyon Türkiye Fuarı katılımı sağlanmıştır.
  10. Geleceğin Mucitleri organizasyonuna başvurular sağlanmış, finale kalan eserler içerisinde öğretmenlerimizin rehberlik yaptığı çalışmalar bulunmaktadır.
  11. Yenilikçi Öğretmenler Forumunda öğretmenlerimiz dereceye girerek yer almışlardır.
  12. Üniversitelerle işbirliği notkasında 2014 yılı ilk yarısında "Sokak Atölyesi" etkinliği İstanbul ve Ankara başta olmak üzere düzenlenmesi planlanmaktadır.
  13. İnovasyon kültürünün dar kalıplara sığdırılmaya çalışıldığı günümüzde Dünya'nın ilk çocuk inovasyon fuarının çok geniş bir yelpazede 2014 yılı 2. yarısında düzenlenmesi planlanmakta olup çalışmalara başlanmıştır.
  Yorum Yorum Gönder

  Üye iseniz giriş için tıklayın

  Lütfen Resmin içindeki karakterleri sırayla ve aynısını kutunun içine girin.

  Eğer resim içindeki karakterleri okuyamıyorsanız Resmi yenileme seçeneğinden yenileyerek değiştirebilirsiniz.

“Bir mıh, bir nal kurtarır, bir nal bir at kurtarır, bir at, bir atlı kurtarır, bir atlı bir savaş kurtarır, bir savaş bir vatan kurtarır.”