• TÜBİTAK BİLİM FUARI 2014

  TÜBİTAK BİLİM FUARI 2014

  Son Başvuru Tarihi 20 Aralık 2013

  TÜBİTAK Bilim Fuarları, 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı için 1 Şubat-20 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında toplam 1000 okulda TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlenmesi hedeflenmekte olup her il için belirli sayıda asil ve yedek kontenjan ayrılmıştır. Başvurular 18 Kasım - 20 Aralık 2013 tarihleri arasında bilimiz.tubitak.gov.tr adresi üzerinden alınacaktır.

  Başvuru Koşulları:

  . Başvurular 18 Kasım - 20 Aralık 2013 tarihleri arasında http://bilimiz.tubitak.gov.tr adresi üzerinden alınacaktır.

  . Özel okullara Bilim Fuarı desteği verilmemektedir, bu nedenle özel okul başvuruları kabul edilmez.

  . Bilim fuarı başvuruları proje yürütücüsü tarafından yapılır. Proje yürütücüsü TÜBİTAK Bilim Fuarları'na okulunuz adına başvuran, sözleşmeyi imzalayan ve harcamaları takip eden kişidir. Her okuldan sadece 1 kişi proje yürütücüsü olarak başvuru yapabilir.

  . 2013 - 2014 Eğitim-Öğretim yılında toplam 1000 okulda TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlenmesi hedeflenmekte olup her il için belirli sayıda asil ve yedek kontenjan ayrılmıştır. Bu nedenle başvurunuzu geciktirmemeniz gerekmektedir.

  . Sistem üzerinden başvurunuzu onayladığınızda, eğer iliniz için ayrılan kontenjan dolduktan sonra başvuru yapmışsanız “Başvurunuz yedek listeye alınmıştır” uyarısı, eğer o il için hem asil hem de yedek liste dolu ise “İlinize ayrılan kontenjan dolduğu için başvurunuzu kabul edemiyoruz.” uyarısı tarafınıza iletilecektir.

  . Asil listede herhangi bir değişiklik olması durumunda yedek listede yer alan okullara e-posta ile bilgi verilecektir.
  Yorum 5 Yorum
  1. Misafir Üyenin Avatarı
   Misafir -
   Hocam, biz Teknoloji ve Tasarım öğretmenleri olarak bu fuarlara katılmalı mıyız? Çünkü örneklere ve Tübitak'ın yayınladığı öğrenci rehberine bakınca, fuarın daha çok Fen ve Teknoloji dersine yönelik olduğunu düşündüm. Ben katılırsam ağırlıklı olarak tasarım yaptırmak isterim. O zaman da Tübitak "bunlar bilimsel değil" diye çıkışmasın,
   ne dersiniz?
  1. Osman KESKİN Üyenin Avatarı
   Osman KESKİN -
   Hayır hocam yanlış bir yargıya varmışsınız. Tam tersi tüm branşlar katılabilir ancak özellikle kurgu ve yapım kuşağındaki tüm çalışmalar TÜBİTAK'ın sürecine uyarlanırsa bilim fuarı kapsamındadır. Özellikle araştırma ve geliştirme projeleri ile ilgili açıklamalara bakmanızı öneririm.
  1. Misafir Üyenin Avatarı
   Misafir -
   Bilim fuarları için ders dışı eğitim çalışması yapılabilir mi? ders dışı eğitim çalışmaları genelde sene başı öğretmenler kurulunda karar veriliyor. Şimdi biz bilim fuarları için ders dışı eğitim çalışması yapabilir miyiz? Bilgilendirirseniz sevinirim. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
  1. CAN SERDAR Üyenin Avatarı
   CAN SERDAR -
   Alıntı Misafir Demiş ki: Mesajı Görüntüle
   Bilim fuarları için ders dışı eğitim çalışması yapılabilir mi? ders dışı eğitim çalışmaları genelde sene başı öğretmenler kurulunda karar veriliyor. Şimdi biz bilim fuarları için ders dışı eğitim çalışması yapabilir miyiz? Bilgilendirirseniz sevinirim. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
   Başvurunuz onaylanıp sözleşmeler gönderilip kabul edildikten sonra ders dışı eğitim çalışması ücreti alabilirsiniz fuar bitene kadar. Geçen yıl ek bir yazı gönderilmişti bununla ilgili okullara. Bu yılda benzeri bir uygulama yapılacaktır. Doğrusu Ocak 2014 - Temmuz 2014 arası ücret alınmasıdır. BU yönde bir karar beklenmektedir.
  1. caner Üyenin Avatarı
   caner -
   arkadaşlar tübitak için fikri olan varmı
  Yorum Yorum Gönder

  Üye iseniz giriş için tıklayın

  Lütfen Resmin içindeki karakterleri sırayla ve aynısını kutunun içine girin.

  Eğer resim içindeki karakterleri okuyamıyorsanız Resmi yenileme seçeneğinden yenileyerek değiştirebilirsiniz.

“Bir mıh, bir nal kurtarır, bir nal bir at kurtarır, bir at, bir atlı kurtarır, bir atlı bir savaş kurtarır, bir savaş bir vatan kurtarır.”