• TTKB 80 Sayılı Karar Çalıştay Raporumuz

  Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği olarak, Eğitim Politikaları Komisyonumuzca öğretmenlerimizden gelen görüşler doğrultusunda hazırlanan "Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 80 Sayılı Karar Değişikliği Taslağı Çalıştay Raporu" Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Sayın Yusuf Tekin ve Müsteşar Yardımcıları Yusuf Büyük ile Asım Balcı Beylere ulaştırılmıştır. Yine çalıştayda yer alacak öğretmen arkadaşlarımıza da raporumuz ulaştırılarak çalıştayda gündeme alınması için gerekli girişimler yapılmıştır. Bildiğiniz üzere 80 sayılı karar mezun olunan lisans programlarına göre okullarımızda bulunan alan/dal/derslere kimlerin atanabilecekleri ve maaş karşılığı girebileceklerini belirten öğretmen atama kararlarına dayanak olan karardır. 7 yıldır öğretmenlerimizin yaşadığı sorunlar, dersimizin uygulanmasına yansımakta ve maalesef sürekli olarak Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğretmenleri bu sorunlarla kendi başlarına boğuşmak durumunda kalmaktadırlar. Oysaki tüm yaşanan sorunlarında temelinde yatan olgular hakkında alınacak son derece basit ve bilimsel dayanaklı kararlar vardır. Sorunların çözümüne yönelik belirlnecek yollar ve stratejiler karar vericilerin istemesi halinde kolaylıkla uygulanabilecektir. Yeterki istensin... Karar taslağına ve bizim karar taslağına yönelik değişiklik önerilerimize ekteki belgelerden ulaşabilirsiniz. Teknoloji ve Tasarım Öğretmenlerimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diler, saygılar sunarız...
  Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği Eğitim Politikaları Komisyonu
  Taslak Karar:80.karar.taslak.doc
  Taslağa ilişkin TVTED Raporu:TVTED.80.Sayili.Karar.Raporu.pdf
  Yorum 1 Yorum
  1. Misafir Üyenin Avatarı
   Misafir -
   Durumumuzu çok güzel açıklamışsınız,inşalllah dikkate alırlar.Ayrıca teknoloji ve tasarım öğretmenleri için alan değişikliği yapılacaktı,örneğin ben ticaret dersinden geçtiğim için bazı konularda zorlanıyorum, aslında bu alanın eğitimini almış öğretmen çok az .Bari hizmetiçi eğitim verseler o da yok..Çalışmalarınız için teşekkürler.
  Yorum Yorum Gönder

  Üye iseniz giriş için tıklayın

  Lütfen Resmin içindeki karakterleri sırayla ve aynısını kutunun içine girin.

  Eğer resim içindeki karakterleri okuyamıyorsanız Resmi yenileme seçeneğinden yenileyerek değiştirebilirsiniz.

“Bir mıh, bir nal kurtarır, bir nal bir at kurtarır, bir at, bir atlı kurtarır, bir atlı bir savaş kurtarır, bir savaş bir vatan kurtarır.”