• iTEC 5. Faz Ulusal Senaryo Çalışmaları

  iTEC Projesi kapsamında 19-23 Ağustos 2013 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenecek olan 213 Numaralı "Eğitimde Yeni Yaklaşımlar" seminerine katılacak Teknoloji ve Tasarım Dersi öğretmenlerimizin yanlarında mutlaka tablet, laptop, v.b. bilgisayar donanımı bulundurmaları; seminere gelmeden önce iTEC projesi ile ilgili süreçler üzerine inceleme yapmaları; Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğretim Programı ile iTEC metodolojisini karşılaştırmalı olarak analiz ederek 5. Faz Ulusal Senaryo üretimine katkıda bulunmak üzere çözüm önerileri ve örnek senaryolar üretmeleri önemle rica olunur... iTEC projesi 5. Faz Uygulamaları kapsamında çalışmalarınızda kullanabileceğiniz anahtar kavramlar, kaynaklık edebilecek dökümanlar ve seminer katılım listesi ektedir.
  Anahtar Kavramlar: Tasarım Temelli Öğrenme - Senaryo Temelli Öğrenme - Oyun Temelli Öğrenme - Öğrenme Hikayeleri - Öğrenme Aktiviteleri - Beyin Temelli Öğrenme - Mühendislik Tasarım Süreci - Zihin Haritaları - Web 2.0 ve 3.0 Araçları - Eğitim Teknolojisi - Eğitim Web Programları - Tasarım Günlüğü - v.b.
  Ulusal Senaryo için Öğrenme Aktiviteleri: US.Ogrenme.Aktiviteleri.pdf
  Kursiyer Listesi: 213.Kursiyer.Listesi.pdf
  Güncelleme:
  Rachel Ashmore ve Gill Leahy (Promethean) 19.08.2013 - 23.08.2013 Antalya Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde gerçekleşecek olan seminerde ITEC öğretmenlerimizle buluşup onları çalışmalarıyla desteklemeyi sabırsızlıkla bekliyorlar.

  Katılımcı öğretmenlerimizden istenenler;

  1. Lütfen seminer çalışmamızdan önce ActivInspire programını bilgisayarlarınıza yükleyerek yanınızda getirin.


  2. Aşağıda verilen eğitim planlarını indirip kaydedin. Bu kılavuzlar ders planlama konusunda sizlere yardımcı olacak ActivInspire yazılımının kullanımına başlamak için faydalı kaynaklar olacaklar. Araç çubukları ve araç kutusunu içeren rehberin çıktısını almak da faydalı olabilir.
  ActivInspire Toolbars and Toolbox guide ( TR) arac kutulari ve arac cubuklari
  ActivInspire, Primary guide (TR), ActivInspire 1. Seviye Beceriler (Primary)
  or
  ActivInspire, Studio Level 1 training manual( TR), ActivInspire1. Seviye Beceriler (Studio)

  3. Promethean Planet’a kaydolup Promethean Planet ITEC topluluğuna Promethean Planet iTEC community katılın.Böylece farklı kaynaklar indirebilir ve yükleyebilirsiniz. Blog ve forumlardaki tartışma alanlarına katılıp güncel gelişmeleri Promethean çevrimiçi öğretmenleriyle paylaşabilirsiniz.
  Yorum Yorum Gönder

  Üye iseniz giriş için tıklayın

  Lütfen Resmin içindeki karakterleri sırayla ve aynısını kutunun içine girin.

  Eğer resim içindeki karakterleri okuyamıyorsanız Resmi yenileme seçeneğinden yenileyerek değiştirebilirsiniz.

“Bir mıh, bir nal kurtarır, bir nal bir at kurtarır, bir at, bir atlı kurtarır, bir atlı bir savaş kurtarır, bir savaş bir vatan kurtarır.”