• 21. Yüzyıl Becerileri Adana'da...


  Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Türk Patent Enstitüsü tarafından düzenlenen “Şimdi Düşünme Zamanı Projesi” kapsamında 4-5 Mayıs 2013 tarihlerinde “Şimdi Düşünme Zamanı Adana Yerel Sergisi” M1 Merkez Adana Alışveriş Merkezinde gerçekleştirilecek. Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği, M1 Merkez Adana AVM Yönetimi, Archtura İç Mimarlık Şirketi, Ateş Şirketler Grubu ve Beyza Piliç destekleri ile organize edilen yerel sergi organizasyon ve içerik standartları bakımından alanında bir ilki yaşatacak. 2011 yılından itibaren Ulusal düzeyde düzenlenmekte olan “Şimdi Düşünme Zamanı Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci Etkinlikleri” organizasyonu, ilk kez bir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinesinde “Ulusal Standartlara” sahip bir biçimde yerel düzeyde düzenleniyor. Avrupa Patent Ofisi tarafından da desteklenen “Şimdi Düşünme Zamanı Projesi”, çocuklarımızın yaratıcı düşünme becerilerini yansıttıkları bir organizasyon olarak öne çıkıyor. Birçok ilginç öğrenci tasarımının yer alacağı sergide, ulusal dereceler elde etmiş projelerde yer alacak. Proje sergisinde yer alacak Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci Etkinlikleri, 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde öğrencilerimizin ders içinde gerçekleştirdikleri yaklaşık 300 bin etkinlik içerisinden bölge düzenleme kurulları tarafından belirlendi. Sergide yer alacak 100 proje öğrencilerimiz tarafından, 4-5 Mayıs 2013 tarihlerinde M1 Merkez Adana Alışveriş Merkezi C Blokta ziyaretçilere sunulacak. Serginin açılışı 4 Mayıs 2013 Cumartesi günü Saat:11.00 da M1 Merkez Adana Alışveriş Merkezi sergi alanında yapılacak ve iki gün boyunca sergi ziyaretçilere açık olacak.
  Yorum 2 Yorum
  1. Misafir Üyenin Avatarı
   Misafir -
   Emeğinize sağlık.Gerçekten bir ilki gerçekleştiriyorsunuz.Hepinize kolay gelsin.Başarılar dilerim.Adana'ya sevgi ve saygılarımla
   Ayşe ÇETİN
   HATAY
  1. Misafir Üyenin Avatarı
   Misafir -
   Adana, elinize ve CAN larınıza sağlık...
  Yorum Yorum Gönder

  Üye iseniz giriş için tıklayın

  Lütfen Resmin içindeki karakterleri sırayla ve aynısını kutunun içine girin.

  Eğer resim içindeki karakterleri okuyamıyorsanız Resmi yenileme seçeneğinden yenileyerek değiştirebilirsiniz.

“Bir mıh, bir nal kurtarır, bir nal bir at kurtarır, bir at, bir atlı kurtarır, bir atlı bir savaş kurtarır, bir savaş bir vatan kurtarır.”