• Teşekkürler AES

  Anadolu Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Sendikası (AES - Anadolu Eğitim Sendikası), Teknoloji ve Tasarım Dersi ders saatlerinin arttırılmasına yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığına bugün itibari ile başvurduğunu duyurdu. AES Genel Sekreteri Serkan AVCI imzalı başvuru metninde Teknoloji ve Tasarım Dersinin vizyonu, amacı ve başarıları konu edilirken, alan değişikliği ile bu alana geçirilen 3000 öğretmen, idarecilere tanınan alan değişikliği hakkı, v.b. durumlarla öğretmen normlarının bu alan doldurulduğu ve Haziran ayında yapılacak norm hesaplamaları ile bir çok öğretmenimizin norm fazlası olma durumu ile karşılaşacağı gerçekleri ifade edildi. AES Basın açıklamasında; "Özür gruplarını rahatlatma adına yapılan alan değişiklikleri sistem değişikliğinin de etkisiyle zincirleme mağduriyet yaşatmaya devam ediyor. Teknoloji Tasarım dersi özelinde hem gerçek alan sahipleri, halen bu alanda üniversite okuyanlar, bu alana geçenler, değişen kurumların alan değiştiren yöneticileri ve hatta öğrenciler için sıkıntılı bir dönem yaşanmaktadır. TTK kararıyla 6. Sınıflar ders çizelgesi dışında bırakılan Teknoloji tasarım dersinin iade edilmesi ve ders saatlerinin arttırılması için bugün resmi olarak bakanlığa talepte bulunduk. İlgili başvurumuz aşağıda olup, tüm branşlarda alanının uzmanı yetkin eğitimciler görme, adil atama ve yer değiştirme için umudumuzu koruyoruz, çabalarımız sürecektir." sözlerine yer verildi. Tüm AES yönetici ve üyelerine Teknoloji ve Tasarım Öğretmenlerimiz ve bu derse gönül vermiş tüm eğitimciler adına gönülden teşekkür ediyor, sendikacılığın ne olması gerektiğini topluma hatırlattıkları için tebrik ediyoruz.
  Başvuru Metni: http://www.aes.org.tr/portal/haberle...kanla-bavurduk
  Yorum 1 Yorum
  1. Günay Güzel Üyenin Avatarı
   Günay Güzel -
   Sendika başkanımı beni kırmadığı ve sorunlarımızla ilgilendiği için teşekkür ediyorum. Diğer sendikalara örnek olması dileğiyle.
   Günay Güzel
   Sivas AES il temsilcisi
  Yorum Yorum Gönder

  Üye iseniz giriş için tıklayın

  Lütfen Resmin içindeki karakterleri sırayla ve aynısını kutunun içine girin.

  Eğer resim içindeki karakterleri okuyamıyorsanız Resmi yenileme seçeneğinden yenileyerek değiştirebilirsiniz.

“Bir mıh, bir nal kurtarır, bir nal bir at kurtarır, bir at, bir atlı kurtarır, bir atlı bir savaş kurtarır, bir savaş bir vatan kurtarır.”