• Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği Kuruldu

  Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği, 28 Ağustos 2012 tarihi itibari ile resmen kuruldu. Derneğin merkezi Adana olarak belirlenirken, 15 kurucu üyesi ile Türkiye'nin çeşitli illerinde görev yapan Teknoloji ve Tasarım Dersi Formatör Öğretmenlerinin bir araya gelmesi sonucu oluşan dernek yönetimi eğitim sistemimiz için çalışmalarına başladı.

  Haziran-2012 de TEGM teklifi ve TTKB onayı ile 6. sınıf ders saatleri kaldırılan Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğretmenlerinin tepkisi ortaya yeni bir dernek çıkardı. Felsefesini Kuantum Paradigmasına dayandıran yegane ders olan Teknoloji ve Tasarım'ın MEB tarafından öğretmen açığının kapatılamamasından dolayı 6. sınıflardan kaldırılması branş öğretmenlerinin motivasyonlarını tamamen yok etme noktasına getirmişti.

  Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği, dersimiz ve eğitim sistemimiz için çözümler üretmek adına yola koyuldu. Tüm Teknoloji ve Tasarım Dersi öğretmenlerini, dersimize giren veya gönül veren tüm eğitimcileri, öğrencileri, insanları derneğimize üye olarak destek vermeye bekliyoruz.

  Türkiye'nin tüm il ve ilçelerinde görev almak isteyen "Koordinatör" olarak derneğimizde bizimle çalışmak isteyen tüm arkadaşlarımıza kapımız sonuna kadar açıktır. STK olmanın sorumluluğu ve bilinci ile daha güzel günlere, daha güzel yarınlara diyoruz. Saygılarımızla...

  Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği
  Yorum Yorum Gönder

  Üye iseniz giriş için tıklayın

  Lütfen Resmin içindeki karakterleri sırayla ve aynısını kutunun içine girin.

  Eğer resim içindeki karakterleri okuyamıyorsanız Resmi yenileme seçeneğinden yenileyerek değiştirebilirsiniz.

“Bir mıh, bir nal kurtarır, bir nal bir at kurtarır, bir at, bir atlı kurtarır, bir atlı bir savaş kurtarır, bir savaş bir vatan kurtarır.”