• TVTED RSS Besleme

  yazar Yayınlanma tarihi 10-25-2012 03:04 AM
  1. Kategoriler:
  2. Duyurular,
  3. Haberler


  Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği
  olarak, Teknoloji ve Tasarım Öğretmenleri başta olmak üzere, tüm eğitim camiasının, eğitime gönül vermiş tüm kardeşlerimizin ve ailerinin Kurban Bayramınızı kutlar, sizlere ve ailelerinize mutluluk, sağlık ve huzur dolu, sevdiklerinizle beraber geçireceğiniz, ailemizin çatısı altında beraberce kutlayacağımız daha nice bayramlar dileriz.

  "Bendeniz der ki yüzler ve kalpler gülsün
  İnsanlığın yüreğine barış ve sevgi dolsun
  Kainat ın yaratıcısı yüce Mevlam merhamet sunsun
  Birlik beraberlik içinde kurban bayramınız kutlu olsun"


  Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği Yönetim Kurulu.
  yazar Yayınlanma tarihi 10-03-2012 11:03 PM
  1. Kategoriler:
  2. Duyurular,
  3. Haberler


  "Sen de Buluş Yapabilirsin" temalı "Buluş Sergisi" için hazırladığımız dilekçeyi sunmak üzere, 01.10.2012 tarihinde Adana İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Ali SELAMET'i ziyaretimiz sırasında yaptığımız başvuru sonucunda, Sayın Milli Eğitim Müdürümüzün Teknoloji ve Tasarım Dersine göstermiş olduğu ilgi ve öğretmenlerimize verdiği değer sonucu kısıtlı zaman içerisinde valilik onayı alınarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen resmi yazı ektedir.Bulus.Sergisi.Resmi.yazi.pdf

  Buluş Sergisi'ne, Adana ilimizden Teknoloji ve Tasarım Öğretmenleri ile öğrencilerimizin katılımlarının sağlanması için desteğini esirgemeyen, "Eğitim sistemimizin en önemli iki dersinden biri" diyerek Teknoloji ve Tasarım Dersi'nin önemini ifade eden Adana İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali SELAMET'e 17 bin Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni adına sonsuz teşekkür ederiz.
  yazar Yayınlanma tarihi 09-30-2012 03:25 PM
  1. Kategoriler:
  2. Duyurular,
  3. Haberler
  http://www.tvted.org.tr/attachments/49-ivpkda.jpg.html

  İnovasyon ve Patent Kulübü ile Düş Atölyeleri projemizi artık hayata geçirmeye başlıyoruz. Projemiz özetle Teknoloji ve Tasarım Öğretmenlerinin performanslarını güçlendirirken, öğrencilerimizin de program kazanımlarımıza ek olarak "dijital beceriler" geliştirmesini sağlayacak. Buradan tekrar hatırlatmakta fayda var ki; okullarında "inovasyon ve patent kulübü" oluşturan öğretmenlerimizin iletişim ve okul bilgilerini iletisim@tvted.org.tr adresine yollamasını bekliyoruz.
  ...
  yazar Yayınlanma tarihi 09-29-2012 11:11 PM
  1. Kategoriler:
  2. Duyurular,
  3. Haberler


  Çankaya Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ziya Burhanettin GÜVENÇ, Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği Onursal üyesi olarak "Bilim Kurulu"muzda yer alacaklardır. Sayın Prof. Dr. Ziya Burhanettin GÜVENÇ hocamız yıllardır Teknoloji ve Tasarım Dersi ve Öğretmenlerine verdiği destek ve eğitimlerle gönlümüzde taht kurmuş bir akademisyen olarak artık ailemizin resmen bir üyesidir. "Sosyal Sorumluluk" kapsamında Ankara'da ve diğer illerimizde geliştirerek hayata geçirdiği "Küme" çalışmaları ile ülkemize muazzam katkıları olan, "Nanoteknoloji" konusunda kaybedecek tek saniyemizin dahi olmadığı gerçeğini her fırsatta dile getirerek ülkemiz için çırpınan, Teknoloji ve Tasarım Dersi'nin "Türk Milli Eğitim Sisteminin her kademesinde yer alması gerektiğini" savunan Sayın Prof. Dr. Ziya Burhanettin GÜVENÇ hocamıza hoşgeldiniz diyor, saygılar sunuyoruz...

  Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği Yönetim Kurulu
  yazar Yayınlanma tarihi 09-29-2012 10:55 PM
  1. Kategoriler:
  2. Duyurular,
  3. Haberler


  Adana ÜSAM ve Ankara Patent Bürosu işbirliği ile Mithat Özsan Amfisi fuayesinde gerçekleştirilecek “Siz de Buluş Yapabilirsiniz” temalı buluş sergisinde; hayatı kolaylaştıran buluşlara, Türk buluşçuların buluşlarına ve ilginç buluşlara yer verilecek.

  Ankara Patent Bürosu Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü, ODTÜ ve TOBB ETÜ Öğretim Görevlisi, TOBB Türkiye Patent ve Marka Vekilleri Meclis Başkanı, Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği Onursal Üyesi ve Bilim Kurulu üyesi Sayın M. Kaan DERİCİOĞLU'nun vereceği "Buluşçuluk ve Yaratıcılık" konferansının ardından "Buluş Sergisi" açılacak ve 5 Ekim saat 15.00'a kadar açık kalacak.

  Adana ve çevre illerde görev yapan tüm Teknoloji ve Tasarım Öğretmenleri ile öğrencilerini bu "Buluş Sergisi"ne bekliyoruz. 4 Ekim saat 11.00'da Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisi'nde buluşmak üzere...

  Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği
  yazar Yayınlanma tarihi 09-27-2012 04:17 PM
  1. Kategoriler:
  2. Duyurular,
  3. Haberler


  Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği Yönetim Kurulu üyelerimiz Osman Keskin ve Hasan Hüseyin Şengal hocalarımız Gürcistan'da düzenlenen Leonardo da vinci proje yarışmasında ülkemizi temsil etmek üzere yer aldılar. Ülkemizi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil eden hocalarımızı ve öğrencilerini tebrik eder, başarılarının devamlarını dileriz...

  Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği Yönetim Kurulu

“Bir mıh, bir nal kurtarır, bir nal bir at kurtarır, bir at, bir atlı kurtarır, bir atlı bir savaş kurtarır, bir savaş bir vatan kurtarır.”