• TVTED RSS Besleme

  yazar Yayınlanma tarihi 08-23-2013 08:03 PM
  1. Kategoriler:
  2. Duyurular,
  3. Haberler


  Bu gece 22.00 da Gökhan Yücel moderatörlüğünde Google Hangouts altyapısı ile Youtube Live üzerinden canlı yayın... Konuklar: #edchat kurucusu Tom Whitby ve silikon vadisi izlenimleri ile Gazeteci İsmail Küçükkaya. Simultane çeviri İngilizce öğretmenlerimiz tarafından: http://egt.listen2myradio.com/ adresinde olacak. Canlı yayın ise http://www.youtube.com/channel/UCxKjzxOYhoPjgXJotxuVV5Q veya http://www.youtube.com/watch?v=tMcPKLmA-KA kanalında. Twitter hesabı olmayan arkadaşların edinmesinde fayda var, etkinliklerimiz #EGT tagında Twitter üzerinde şekilleniyor. Önceki haberimizde duyurduğumuz üzere 30 Ağustos 2013 tarihinde 22.00 da Pasi Sahlberg bizlerle olacak. #EGT hareketi tamamen gönüllü eğitimcilerin bağımsız bir organizasyonudur. Eğitim üzerine paylaşmak istediklerinizi, tartışmak istediklerinizi iletebileceğiniz eğitim gönüllüleri ile buluşma noktanıza geç kalmayın...
  yazar Yayınlanma tarihi 08-20-2013 09:28 AM
  1. Kategoriler:
  2. Duyurular,
  3. Haberler


  Twitter #EGT tagında başlatılan hareketimiz devam ediyor. 30 Ağustos 2013 Cuma günü saat 22.00 da bu haftanın konuğu Finlandiya eğitim sistemini dünya'ya anlatan adam, Finlandiya Eğitim Bakanlığı üst düzey yöneticilerinden Pasi Sahlberg. Gökhan Yücel moderatörlüğünde hangouts üzerinden yapılacak yayını canlı takip etmek için twitter'dan #EGT tagını takip ediniz. Pasi Sahlberg'in konuşması yine twitter #EGT tagı üzerinden simultane çeviri ile sizlere ulaştırılacak. Osmangazi Ünv. den Cemil Yücel hocanın girişimi ile başlayan bu eğitimleri kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Tüm Teknoloji ve Tasarım Dersi öğretmenlerimizi aramızda görmek bizleri mutlu edecektir.
  yazar Yayınlanma tarihi 08-19-2013 10:00 PM
  1. Kategoriler:
  2. Duyurular,
  3. Haberler

  Twitter'da #EGT tagında bir grup eğitimcinin, Türkiye'de eğitim sistemi üzerine sorunlara çözüm arayışları ile başlayan #EGT hareketi artık her Cuma saat 22.00 da online dijital seminerler ve toplantılarla devam ediyor. İlk kez Türkiye'de birbirini tanımayan onlarca eğitim gönüllüsü eğitim alanında uzman kişilerle online olarak bir araya gelerek paylaşımda bulunuyorlar. İlk toplantının konuğu Harward Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden Dr. Tony Wagner idi. Milli Eğitim Bakanlığı eski müşavirlerinden Gökhan Yücel'in moderatörlüğünde Google Hangouts ile Youtube Live üzerinden canlı yayınlanan ilk dijital seminerin konusu eğitim ve inovasyon olarak öne çıktı. Türkçe altyazılı program videosu:

  yazar Yayınlanma tarihi 08-19-2013 07:58 PM
  1. Kategoriler:
  2. Duyurular,
  3. Haberler

  Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen "Yeni Orta Öğretime Geçiş Sistemi Çalıştayı"nda yer aldık. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Salih ÇELİK'in başkanlığında düzenlenen çalıştayda görüşlerimizi ifade etme fırsatı bulduk. Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü Grup Başkanlarından Sayın Nezir ÜNSAL Bey'in de yer aldığı çalıştayda dersimiz ve öğretmenlerimizin mesleki gelişim ile ilgili sıkıntılarını iletme imkanını da yakaladık. 2014 yılında Teknoloji ve Tasarım Öğretmenlerimize yönelik merkezi hizmetiçi eğitim kursları açılması isteğimizi ileterek önerilerini aldık. 2013-2014 yılından itibaren MEB tarafından uygulanacak olan Ortaöğretime geçiş sisteminde bir kaç yıl içerisinde tam anlamıyla bir "Süreç Değerlendirme" sistemi oturtulmaya çalışıldığını memnuniyetle sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu yeni sistemin içerisinde Teknoloji ve Tasarım dersi de bir çok açıdan önemli roller oynayacak bir pozisyona gelecek şekilde önerilerimizi ilettik. Sınav odaklı bir sistemden süreç odaklı bir sisteme geçişi son derece olumlu olarak karşılıyor ve bakanlığımızın bu çalışmasını destekliyoruz.
  yazar Yayınlanma tarihi 08-14-2013 12:03 AM
  1. Kategoriler:
  2. Duyurular,
  3. Haberler

  iTEC Projesi kapsamında 19-23 Ağustos 2013 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenecek olan 213 Numaralı "Eğitimde Yeni Yaklaşımlar" seminerine katılacak Teknoloji ve Tasarım Dersi öğretmenlerimizin yanlarında mutlaka tablet, laptop, v.b. bilgisayar donanımı bulundurmaları; seminere gelmeden önce iTEC projesi ile ilgili süreçler üzerine inceleme yapmaları; Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğretim Programı ile iTEC metodolojisini karşılaştırmalı olarak analiz ederek 5. Faz Ulusal Senaryo üretimine katkıda bulunmak üzere çözüm önerileri ve örnek senaryolar üretmeleri önemle rica olunur... iTEC projesi 5. Faz Uygulamaları kapsamında çalışmalarınızda kullanabileceğiniz anahtar kavramlar, kaynaklık edebilecek dökümanlar ve seminer katılım listesi ektedir.
  Anahtar Kavramlar: Tasarım Temelli Öğrenme - Senaryo Temelli Öğrenme - Oyun Temelli Öğrenme - Öğrenme Hikayeleri - Öğrenme Aktiviteleri - Beyin Temelli Öğrenme - Mühendislik Tasarım Süreci - Zihin Haritaları - Web 2.0 ve 3.0 Araçları - Eğitim Teknolojisi - Eğitim Web Programları - Tasarım Günlüğü - v.b.
  Ulusal Senaryo için Öğrenme Aktiviteleri: US.Ogrenme.Aktiviteleri.pdf
  Kursiyer Listesi: 213.Kursiyer.Listesi.pdf
  Güncelleme:
  Rachel Ashmore ve Gill Leahy (Promethean) 19.08.2013 - 23.08.2013 Antalya Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde gerçekleşecek olan seminerde ITEC öğretmenlerimizle buluşup onları çalışmalarıyla desteklemeyi sabırsızlıkla bekliyorlar.

  Katılımcı öğretmenlerimizden istenenler;

  1. Lütfen seminer çalışmamızdan önce ActivInspire programını bilgisayarlarınıza yükleyerek yanınızda getirin.


  2. Aşağıda verilen eğitim planlarını indirip kaydedin. Bu kılavuzlar ders planlama konusunda sizlere yardımcı olacak ActivInspire yazılımının kullanımına başlamak için faydalı kaynaklar olacaklar. Araç çubukları ve araç kutusunu içeren rehberin çıktısını almak da faydalı olabilir.
  ActivInspire Toolbars and Toolbox guide ( TR) arac kutulari ve arac cubuklari
  ActivInspire, Primary guide (TR), ActivInspire 1. Seviye Beceriler (Primary)
  or
  ActivInspire, Studio Level 1 training manual( TR), ActivInspire1. Seviye Beceriler (Studio)

  3. Promethean Planet’a kaydolup Promethean Planet ITEC topluluğuna Promethean Planet iTEC community katılın.Böylece farklı kaynaklar indirebilir ve yükleyebilirsiniz. Blog ve forumlardaki tartışma alanlarına katılıp güncel gelişmeleri Promethean çevrimiçi öğretmenleriyle paylaşabilirsiniz.
  yazar Yayınlanma tarihi 08-13-2013 11:42 PM
  1. Kategoriler:
  2. Duyurular,
  3. Haberler  14 Ağustos 2013
  tarihli resmi gazete ile Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayınlandı. Yayınlanan değişikliğe göre İlkokul çağına gelen çocuklardan 66-67-68 aylık çocukların velilerinin okullara verecekleri dilekçe ile okul müdürlükleri çocukların okula başlamasını 1 yıl erteleyebilecek veya okul öncesi eğitime yönlendirebilecek. Değişikliğin tam metni:
  MADDE 1 – 27/8/2003 tarihli ve 25212 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 15 inci maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
  “Okul müdürlükleri, yaşça kayıt hakkını elde eden çocuklardan 66, 67 ve 68 aylık olanları, velisinin vereceği dilekçe ile; 69, 70 ve 71 aylık olanları ise, ilkokula başlamaya hazır olmadıklarını belgeleyen sağlık raporu ile okul öncesi eğitime yönlendirebilir veya kayıtlarını bir yıl erteleyebilir.”
  MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
  MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Millî Eğitim Bakanı yürütür.

  Sayfa 11 - Toplam 25 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon

“Bir mıh, bir nal kurtarır, bir nal bir at kurtarır, bir at, bir atlı kurtarır, bir atlı bir savaş kurtarır, bir savaş bir vatan kurtarır.”