RSS Feed Görüntüle

Osman KESKİN

BAU Tıp Fakültesi Dekanı - Yaratıcılık Üzerine Söyleşi

Bu Girişi Değerlendir
Hem öğretmen hem de öğrenciler için bu dersle edineceğimiz bakış açısı ve geliştireceğiniz becerilerin çıktısı olarak, gerçek hayatta bunları kullanan ve bunu katma değere dönüştüren kişilere ve uygulamalara güzel bir örnek. Dikkatinizi şuna çekmek isterim: Başarılı olmak isteyen bireylere teknoloji ve tasarım dersinin kazandırmak istediklerini öğütlüyor. Çevrenizi gözlemleyin, düşünün, sorgulayın ve bir fikir, bir sorun bulun ve onu çözmeye odaklanın diyor. Buna ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi diyor.


Bugün bu derse değer vermeyen, varsa yoksa sınav diyen öğrenciler, öğretmenler, veliler ve yetkililer. Sınavlar bitip gerçek hayat başlayınca bu dersin önemi ortaya çıkıyor. Tabi o zaman da iş işten geçmiş olacak çünkü bu ders diğerleri gibi para ile dershaneden veya özel dersle alınacak bir ders değil maalesef.Güncellendi 12-02-2013 at 02:05 AM yazar Osman KESKİN

Etiketler: Hiçbiri Etiket Ekle / Düzenle
Kategoriler
Kategorisiz

Yorum

“Bir mıh, bir nal kurtarır, bir nal bir at kurtarır, bir at, bir atlı kurtarır, bir atlı bir savaş kurtarır, bir savaş bir vatan kurtarır.”