• TÜBİTAK BİLİM FUARI 2014

  Başvuru Yapılması

   Başvuru kısmında verilen açıklamalar dikkatle okunmalı, okul bilgileri bölümünü doldurduktan sonra Başvuru Onay kısmından mutlaka başvurunun onayının yapılması gerekmektedir.

   Başvuru Programına Giriş butonuna tıklandıktan sonra, kimlik doğrulaması yapılabilmesi için Merkezi Kimlik Doğrulama ekranı gelir. Daha önceden kaydı olan kullanıcılar TC kimlik numaraları ve parolalarıyla giriş yapabilirler. Yeni kayıt yapmak isteyen kullanıcılar ise Yeni Kullanıcı Kaydı kısmından sisteme kaydolduktan sonra TC kimlik numaraları ve aldıkları parolalarıyla giriş yapabilirler. (Dikkat: Yeni Kullanıcı Kaydı kısmından sisteme kaydolurken "Giriş Tercihi" seçeneğini işaretlemeden geçiniz.)

   TÜBİTAK Bilim Fuarları, 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı için, 1 Şubat-20 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

  TÜBİTAK Bilim Fuarları başvuru ve fuar süreciyle ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız .

  TÜBİTAK Bilim Fuarları resimli başvuru anlatımı için tıklayınız .  "TÜBİTAK Bilim Fuarları" , 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır.

  TÜBİTAK Bilim Fuarları ile hedeflenen genel amaçlar şunlardır:

  Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi,

  Bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi,

  Araştırma tekniklerinin, bilimsel raporlamanın ve bilimsel sunum becerilerinin tabana yayılarak genç bireylere kazandırılması,

  Farklı gelişimsel ve bilişsel seviyedeki her çocuğa bilimsel proje yapma fırsatının sunulması,

  Öğrencilere bilimsel proje yapma ve paylaşma konusunda yeni ortam ve olanakların yaratılması,

  Öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak bilimin eğlenceli taraflarının ön plana çıkarılması,

  Farklı sosyo-ekonomik seviyedeki bölge okullarının bilimsel projelere eşit katılımının sağlanması,

  Gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin öğrenciler tarafından uygulayarak/yaşayarak öğrenilmesinin sağlanmasıdır.


  proje sözleşme formu
  Yorum 5 Yorum
  1. Misafir Üyenin Avatarı
   Misafir -
   Hocam, biz Teknoloji ve Tasarım öğretmenleri olarak bu fuarlara katılmalı mıyız? Çünkü örneklere ve Tübitak'ın yayınladığı öğrenci rehberine bakınca, fuarın daha çok Fen ve Teknoloji dersine yönelik olduğunu düşündüm. Ben katılırsam ağırlıklı olarak tasarım yaptırmak isterim. O zaman da Tübitak "bunlar bilimsel değil" diye çıkışmasın,
   ne dersiniz?
  1. Osman KESKİN Üyenin Avatarı
   Osman KESKİN -
   Hayır hocam yanlış bir yargıya varmışsınız. Tam tersi tüm branşlar katılabilir ancak özellikle kurgu ve yapım kuşağındaki tüm çalışmalar TÜBİTAK'ın sürecine uyarlanırsa bilim fuarı kapsamındadır. Özellikle araştırma ve geliştirme projeleri ile ilgili açıklamalara bakmanızı öneririm.
  1. Misafir Üyenin Avatarı
   Misafir -
   Bilim fuarları için ders dışı eğitim çalışması yapılabilir mi? ders dışı eğitim çalışmaları genelde sene başı öğretmenler kurulunda karar veriliyor. Şimdi biz bilim fuarları için ders dışı eğitim çalışması yapabilir miyiz? Bilgilendirirseniz sevinirim. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
  1. CAN SERDAR Üyenin Avatarı
   CAN SERDAR -
   Alıntı Misafir Demiş ki: Mesajı Görüntüle
   Bilim fuarları için ders dışı eğitim çalışması yapılabilir mi? ders dışı eğitim çalışmaları genelde sene başı öğretmenler kurulunda karar veriliyor. Şimdi biz bilim fuarları için ders dışı eğitim çalışması yapabilir miyiz? Bilgilendirirseniz sevinirim. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
   Başvurunuz onaylanıp sözleşmeler gönderilip kabul edildikten sonra ders dışı eğitim çalışması ücreti alabilirsiniz fuar bitene kadar. Geçen yıl ek bir yazı gönderilmişti bununla ilgili okullara. Bu yılda benzeri bir uygulama yapılacaktır. Doğrusu Ocak 2014 - Temmuz 2014 arası ücret alınmasıdır. BU yönde bir karar beklenmektedir.
  1. caner Üyenin Avatarı
   caner -
   arkadaşlar tübitak için fikri olan varmı
  Yorum Yorum Gönder

  Üye iseniz giriş için tıklayın

  Lütfen Resmin içindeki karakterleri sırayla ve aynısını kutunun içine girin.

  Eğer resim içindeki karakterleri okuyamıyorsanız Resmi yenileme seçeneğinden yenileyerek değiştirebilirsiniz.

“Bir mıh, bir nal kurtarır, bir nal bir at kurtarır, bir at, bir atlı kurtarır, bir atlı bir savaş kurtarır, bir savaş bir vatan kurtarır.”